Mis asendaks L-Thyroxini? 09.03.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Lp dr
Võtan kilpnäärme eemaldamise järgselt igal hommikul 1tbl.L-Thyroxini-50. Umbes poole tunni pärast algab väga tugev nohu, nina lihtsalt jookseb. Peale korralikku nuuskamist nohu kaob. Kas on tegemist ravimallergiaga?
Kas L-Thyroxini asendamiseks ei ole mõnda teist preparaati?
Suur tänu!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
L-türoksiin on esialgu ainus Eestis registreeritud sünteetiline kilpnäärmehormoon. Maailmas on neid muidugi rohkem, kuid Eestisse saab teisi sisse tuua vaid eritaotluse alusel. Eestis on mitmeid patsiente, kes just nimelt allergia tõttu siiski mingit teist preparaati saavad (näiteks Euthyroxi). Eelnevalt on vaja tõestada, et tegemist on allergilise reaktsiooniga just nimelt selle preparaadi suhtes ja selleks paluge end suunata Tartusse Või Tallinnasse allergoloogi vastuvõtule.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.