TSH ja kilpnaarme yletalitus 02.03.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Ma olen kogu aeg vasinud; kylma ma ei talu yldse; tunnen, et olen koguaeg narvis; keha temperatuur on 37,5 ja 38 vahel; syda loob kiirelt ja olen yhe korra isegi minestanud. Kiirabis tehti testid ja diagnoosiks pandi kilpnaarme alatalitus (T3 oli 21, normaalne aga 24-41/ T4 oli 8.90 normaalne aga 5.53-11.00)). Kui siis oma arsti juures vere analyysid tehti, leiti, et TSH tase on >0.01 ja diagnoositi, et mul on hoopis kilpnaarme yletalitus. Mul on juba aeg endokrinoloogi juurde kuid alles kuu aja parast. Ootan veel teiste vere analyyside tulemusi, mis peaksid andma taieliku ylevaate. Minu kooliarst suunas mind endokrinoloogi juurde 10 aastat tagasi, aga ma kunagi ei lainud. Kuna elan valismaal, siis meditsiinilisest kyljest on mul vaga raske aru saada. Akki saate mind aidata ja mulle oma arvamuse kirjutada, et mis mul siis viga on. Ette tanades, E

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie hormoonuuringute vastused on vastuolulised. TSH oli tõenäoliselt alla, mitte üle 0,01. Teie poolt kirjeldatud vaevused viitavad pigem üle-, kui alatalitlusele. Meili teel diagnoosi panna ja ravida ei saa. Tuleb siiski ära oodata endokrinoloogi vastuvõtt ja saada Tema käest selgitus kilpnäärme talitluse kohta.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.