lämbumine ja raskendatud neelamine 04.01.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Ma ei tea, kas küsimus läheb õigesse kohta, aga ma ei osanud kuskile mujale sektsiooni pöörduda oma murega. Nimelt on mind viimasel ajal kimbutanud lamades lämbumistunne ja neelamisraskused(väga raske on neelata). Asi on isegi nii kaugele läinud, et ma ei saa hoida tekiserva vastu kaela või kurku, kohe on lämbumise tunne. Paar korda on jäänud ööd vahele, sest püüdes neelata, tuleb suur hulk õhku kaasa(seda ei saa vältida) ja pärast ei taha välja tulla ning jällegi on lämbumine platsis.See võib kesta terve öö kuni nõrkusest siiski magama jään. Mis minuga toimub? Aitäh ette!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie kirjelduse järgi otsustades on lämbumistunne Teil pigem psühhogeenne kui mingi kehalise haiguse väljendus. Võimalik, et selle taga peitub depressioon või ärevushäire. Sel juhul saab ka vastavatest ravimitest abi. Enne kui psühhiaatrile pöörduda, võiks siiski perearsti juures kilpnääret kontrollida. Selleks piisab kaela piirkonna ultraheliuuringust, et näha kilpnäärme suurust ja võimalikku sõlmelisust.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.