sõlmiline kilpnääre ja rasvumine 17.10.03 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Tegin kehakaalu testi ja sain kohutava tulemuse (rasvumine). Sõlmiline kilpnääre aastaid. Ülekaal samuti aastaid. Kas ma võiksin hakata kasutama Xenical või Xendos ravimit? Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tõenäoliselt pole Teie ülekaalulisusel ja kilpnäärme sõlmelisusel mingit põhjuslikku seost. Kilpnääre võib põhjustada kaalutõusu üksnes alatalitluse korral ja sedagi mõõdukalt. Kui kilpnäärmehormoonid on korras, ei ole kilpnääre rasvumises süüdi.
Sõlmeline struuma ei ole vastunäidustuseks Xenicali tarvitamisel. Küll tuleks sel juhul hoiduda joodi sisaldavatest ravimitest (selliseid on ka salenemist lubavate nn.loodusravi preparaatide hulgas).
Edu soovides,
dr. Anu Ambos.