D-vitamiini üleannustamine 09.08.17 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere, olen kohutavalt mures. Ostsin 11-kuusele lapsele D-vitamiini tilgad. Oli kiire ja haarasin tilgad, mida polnud varem kasutanud. Küsisin veel apteekrilt kas võin oma lapsel neid kasutada (laps oli kaasas) ja öeldi, et jah. Nüüd olen neid u 3-5 päeva kasutanud ja tekksi kahtlus - lapsel on tekkinud üle keha täpid ja laigud ning on viril, kõht pisut lahti. Lugesin nüüd, et seda vitamiini tohib alles 11-aastastele anda! https://apteek.apotheka.ee/product/13889/tervisepuramiid-vit-d3-tilgad-100mcg-tilgas-10ml

Olen andnud 5 tilka nagu varem tarvitatud vitamiini. Ma olen nii hirmul, et olen oma lapsele teadmatult halba teinud. Lugesin, et pean vitamiinist pausi pidama. Kas ma peaks veel midagi tegema? Kogus oli ju suur. Olen nii mures!
Palun kiiret vastust ja tänan südamest!

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Lööbe teke võis olla seotud D vitamiini andmisega, kuid võis olla ka kokkusattumus mingi muu põhjusega.
Olete nende tilkade andmise lõpetanud ja Te ei pea praegu midagi enamat tegema.
Midagi ohtlikku ei ole, sest kasutasite tilku lühiajaliselt ja kõik saab korda:)

Heade soovidega,
Kjulge