Kuue aastasel lapsel kõrvas seen 19.11.20 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere.Soovin küsida kelle poole pöörduda murega kas nahaarsti või allergoloogi juurde. Käisime kõrvaarstil kevadel.
Probleem algas lapsel u märtsi kuus , kõrv läks katki nagu lõhe tuli ja valus oli. Kõrv oli ka märg.
Tehti analüüs ja see näitas candida parapsilosis.
Oleme ravi teinud nn.lõvi kreemiga ( ravi lõppedes tuli tagasi) , lamisili kreemiga, exoderiliga,travocorti kreem on praegu kevadest siiani ainuke mis aitab ( peale ravi lõpetamist ,tuleb tagasi natukese aja pärast) nüüd on ka teises kõrvas.
Olen pesu pesnud apteegist ostetud des vahendiga. Kuumutatud, kuivatanud ,triikinud pesu.
Laps on kuue aastane ja kõrvaarst ütles et talle ei saa tbl seenravi teha.
Täna on lapsel kõrvad valusad ja märjad.
Palun aidake kaasa mõelda ja anda nõu millise arsti juurde peame pöörduma, et abi saada .

Aitäh ja kõike head soovides murelik ema

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Minu soovitus on pöörduda nahaarsti vastuvõtule ja tema otsustab allergoloogile mineku vajaduse. Et tegemist on väga paikse nahaleiuga ja kui ei ole ka teisi allergiale viitavaid kaebusi (korduv nohu, pikaajalised köhad, köhahood, raskendatud hingamine), siis allergiatestidest ilmselt edasise ravi otsustamisel abi ei ole.

Heade soovidega,
Kjulge