Lööve näos ja kuivad laigud kehal 26.04.18 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Probleemiks kuivad karedad punetavad laigud lapse kehal ja sügelev villiline lööve ja karedus/ketendus näos (otsmikul, näo külgedel ja suu kõrval).
Karedad laigud hakkasid tekkima 3-kuuseks saades, olukord halvenes nädal tagasi peale vaktsineerimist, näole tekkisid villikesed ca 3 nädalat tagasi. Näos olen ravinud Bepanthen kreemiga, kehal esialgu baaskreemidega, kaks päeva olen määrinud Sibicortiga vaheldumisi Aqualan L-iga. Sibicorti soovitati ka näole panna, aga ei julge.
Kuu aega on laps saanud Neocate segu, sest pikalt oli probleemiks veri kakas ja teised segud ega minu dieet ei aidanud. Rinnapiima ca 1,5 kuud enam ei saa. Vannis käisime varem iga õhtu, siis üle päeva, kui ilmnesid laigud kehale. Peale vaktsiini nutab vannis ja oleme käinud vaid 2 korda Linola vanniõliga. Olen mures, kas peaks spetsialistile ikkagi pöörduma, sest hetkel tundub, et need probleemid on visad taanduma.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Kolme kuuselt avaldub küllalt sageli toiduallergia ja võib avalduda ka atoopiline dermatiit ning allergoloogi konsultatsioon on näidustatud. See, et eelnes vaktsineerimine on pigem kokkusattumus, sest vaktsineerimisega seoses ei teki nahale kuivad laigud ega näole villiline lööve. Ravikreemide ja niisutavate kreemide kasutamine on igati põhjendatud ja Sibicorti võite ka näole panna, kuid vältige silma sattumist. Kui on tegemist piimaallergiaga, siis on alati aminohapete segu Neocate kasutamisest küllalt kiire positiivne mõju. Kas aga selle andmist on vaja jätkata, saab hinnata allergoloogi juures uuringuid tehes.

Heade soovidega,
Kjulge