1,5 a gaasivalud 28.01.18 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Mure järgmine: 1a6k lapsel juba pikemat aega öösiti gaasivalud, laps mõni öö lausa röögib, samas mõni öö pole midagi viga. Tean, et talle ei saa anda näiteks töödeldud värsket kapsast ja rohelisi ube, siis on hullumaja. Olen pidanud ka toidu ja gaaside päevikut, aga sealt midagi välja ei lugenud. Allergoloogiga konsulteerides arvasin, et äkki laktoosi talumatus, aga menüüst piimatooteid välja jättes ei muutunud midagi. Puuvilju õhtuti ei anna. Nüüd olen mõelnud jälle uue asja peale - kirurg diagnoosis lapsel valgejoone songa. Kas song ei või mõjutada gaasimullide liikumist puhkeasendis? Päeval käivad lapsel gaasid kenasti läbi ja on ka öid, kui olen ise olnud ärkvel ja lapsel taguots mürtsub, aga samas ise magab rahulikult. Rasketel öödel hoian teda kõverdatud jalgadega enda vastas ja teen kõhule ringikesi, halvemal juhul olen pidanud andma valuvaigistit. Perearst arvas, et songaga seos võib olla küll, aga kahjuks kirurgil käies unustasin küsida (käskis 3-aastaselt tagasi pöörduda). Ma nüüd ei teagi, kuhu peaksin edasi pöörduma, äkki Teie pediaatrina oskate nõu anda.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Allergoloogi juures olete juba korduvalt käinud. Minu soovitus on pöörduda laste gastroenteroloogi vastuvõtule, et otsustada lisauuringute vajadus.

Parimate soovidega,
Kjulge