L23.8+ Muude toimurite põhjustatud allergiline kontaktdermatiit 09.12.16 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Pöördun teiepoole küsimusega:
Mul on diagnoositud L23.8+ Muude toimurite põhjustatud allergiline kontaktdermatiit. Ja diagnoos on mul teostaud 03.02.2012. Ja ka lapsepõlves tekkisid erinevate tolmudega kokkupuutes nahale ärritused. Nüüd mu küsimus:
Kas minule diagnoositud allergia võib jääda alatiseks ja kas ma peaksin mõltlema töökohavahetusele kuna minu hetkeline töö on koristustöö kus puutun kokku erinevate tolmudega. Kas peaksin võimalikult vähe kokku puutuma erinevate tolmudega mis põhjustavad ärritusi?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Kontaktreaktsiooni võivad põhjustada nahal väga mitmed ained. Puhastustöid tehes on nendega kokkupuude sage ja seega tuleks kas end kaitsta või siis võimalusel lausa ametit vahetada. Tavaliselt nahaprobleemid sagedasel kokkupuutel ärritavate ainetega süvenevad. Ravimitega annab lööbeid leevendda, mõnikord ka kontrolli all hoida, kuid see on pidev vaev ja rahaliselt küllalt suur kulu.
Lisaks võib tegemist olla juba olemasoleva või lisanduva hingamisteeede allergiaga või ärritusnähtudega.
Need ka aja jooksul tavaliselt süvenevad.
Täpsem diagnostika on igati näidustatud, sest praegu on hinnatud vaid üldist allergia näitu.

Heade soovidega,
Kjulge