1 kuusel beebil näos punnid 13.05.16 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
1-kuusel beebil näos ja juustes punnid. Lisasin ka pildi. Kuna olen ise suur allergik, nii erinevatele toiduainetele kui ka muudele asjadele, siis on mure suur, et mu beebil võis tulla läbi rinnapiima mingi allergia. Endal on mul atoopiline dermatiit. Beebi on ainult rinnapiima peal. Olen tähele pannud, et need punnid tulevad eriti esile siis kui beebi on ärkvel.. Magades justkui kaoksid, lähedalt vaadates kumavad läbi, et on ikka, aga samas pole nii märgatavad kui muidu. Pilt, mille lisasin on tehtud siis kui need on hästi esile tulnud. Algas see sellega, et kõrvatagused olid kuivad, ning veidi kollakat korpa täis, nüüd on see levinud ka kõrva lestadele, kreemitades on veid vähenenud, kuid kõrva tagused, kõrvalestad ning põsed on kuivad. Punnid esinevad vaid näos, juustes ning kaelapiirkonnas, keha ja jäsemed on väga ilusad puhtad. Kas on võimalik, et need on lihtsalt higipunnid? Kuna praegu palavad ilmad, siis on last väga raske riietada, kunagi ta küll higine pole olnud, kuid samas on näost hästi soe olnud, isegi kuum võiks öelda, aga kui kukalt katsuda pole higine olnud, samuti pole seda märganud lahti riietades. Olen väga tänulik vastuse eest!

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Kollane korp ja lööbe paiknemine on iseloomulik seborroilisele dermatiidile.
See ei tähenda alati allergiat, kuid atoopilise dermatiidiga lastel on seda sagedamini enne tüüpilise dermatiidi lööbe teket.
Väikesed pärleid meenutavad lööbeelemendid tekivad ka soojast st on iseloomulik higilööbele.
Jälgige oma toidumenüüd allergia tekitajate vältimise osas ja püüdke lapse liiga soojalt riietamist vältida. Ilmselt on vaja ka allergoloogi vastuvõtule minna kui lööve ei taandu.

Heade soovidega,
Kjulge