7 kuusel lapsel jalad täpilised 03.12.15 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tervist! Pöördun Teie poole sellise murega, et minu 7 kuusel pisipojal on juba umbes nädal aega punased täpid jalgadel. Alguses polnud neid täpikesi nagu nähagi aga oli käe all tunda ja nüüd on jalad täiesti täpikesi täis ja nagu kobrulised kui katsuda. Midagi uut ei ole söönud sellel ajavahemikul, et võiks toidutalumatust kahtlustada. Samuti pole uusi riideid ega pesuvahendit proovinud .Kas on reaalne, et allergia puhul lööve ainult jalgadele lööb. Või millest selline asi üldse tekkida võib ja kas ma peaksin muretsema??

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Löövet nägemata ei saa ma kahjuks hinnangut anda, millega tegemist.
Allergiline lööve võib tõepoolest olla erinevates kehapiirkondades ja mõnikord ka ainult jalgadel. Allergilisele lööbele on iseloomulik sügelus, kuid imikueas on seda raske hinnata, sest nii väikesed tavaliselt ei kratsi ennast, muutuvad vaid ebamugavuse tõttu rahutumaks. Kui Zyrteci tilkade andmisel lööve taandub, toetab see allergilise reaktsiooni olemasolu.
Miski ei parane muretsedes ja seepärast andke Zyrtec tilkasid ning siis on ka perearstil lihtsam otsustada, kuidas edasi toimida, kas vajalik allergoloogi konsultatsioonile suunamine jne.

Heade soovidega, Kjulge