nahalööve peale herilase nõelamist 10.10.14 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
juuli kuus nõelas mind kätte herilane. käsi läks umbes 20cm punaseks, muid kaebusi polnud. Ostsin apteegist allergiatablette ja punetus kadus. 2-3 nädala pärast tuli tagasi umbes 5cm punane laik. võtsin uuesti tablette. Kadus ära. kuid mõne nädala pärast oli laik tagasi. Apteeker soovitas Hydrocortisoni. Määrisin sellega 7 päeva ja laik oli kadunud, nahk sile. Ja nüüd peale kolme nädalat tuli laik jälle tagasi ! Ikka umbes 5 cm, tumepunane, natuke nahapinnast kõrgem, veidikene ka sügeleb. Ma pole allergiline varem olnud ja ka nüüd pole muud kui see pidevalt samasse kohta tagasitulev laik. Ei oska midagi peale hakata, spetsialisti vastuvõtule on 3-4 kuulised järjekorrad. Oskate Teie nõu anda ?!

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Esialgu tekkis Teil herilase nõelamise kohta paikse reaktsioonina vaidkeskmise suurusega punetav laik. Olulist allergiat olla ei saa, sest muid haigusnähte ei tekkinud. See ei ole tavapärane, et herilase nõelamise järgselt tekivad samasse kohta nii pikkade ajavahemike järel ikka ja jälle reaktsioonid. Kas see on koht, mis saab korduvalt märjaks? Minu nõuanded on samasugused mis andis nahaarst - sügeluse ja punetuse vähendamiseks võite punetavale laigule määrida 2 korda päevas hüdrokortisooni kreemi ja kui sellest ei piisa, võtta sügeluse vähendamiseks lisaks antihistamiinikumi tabletti. Lisauuringute vajadust ma ei näe.
Heade soovidega, Kjulge