silmade rähmasus ja näo paistetus 02.06.14 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Lapse silmad on aeg-ajalt punased. Viimasel ajal on tekkinud paistetus ja rähmasus.
Sooviksime teha allergiatesti, et uurida, kas põhjuseks võib olla taimede õitsemine...

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Sellise reaktsiooni põhjuseks võib küll olla ülitundlikkus taimede õietolmu suhtes ja sel puhul on põhjuse tuvastamiseks võimalik teha nahateste. Nahatestide tegemise eelselt ei tohiks nädala jooksul kasutada allergiavastaseid ravimeid - antihistamiinikume. Alternatiiviks on verest õietolmude vastaste IgE antikehade määramine ja seda uuringut antihistamiinikumide kasutamine ei mõjuta. Momendil on oluline saada probleemile lahendus ja kui tabletid ning silmatilgad aitavad, tuleks neid kasutada...uuringutega võib oodata.
Heade soovidega, Kjulge