Allergia millegi tundmatu vastu 15.04.14 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

16-aastaselt sattusin ma kevadel haiglasse, haigus algas verise põiepõletikuga ja jätkus hingamise ajal talumatu valuga kopsude piirkonnas, mispeale mind haiglasse sisse kirjutati. Seal olles tuli välja, et mul oli ka põskkoopapõletik ja kurk oli nii haige, et katt peal. Mind raviti penitsilliiniga ning mingit kindlat diagnoosi otseselt polnudki, öeldi, et mul oli väga äge allergia millegi tundmatu vastu.
Sellised sümptomid on mul ka hiljem esinenud, kuid mitte nii hullult. Praegu aga kardan, et kõik kordub uuesti. Haigus algas põiepõletikuga (õnneks mitte verine), seejärel tuli palavik. Nüüd tunnen, kuidas pea tagaosa ja kõrvad valutavad ning täna õhtul tekkis ka hirmus kurguvalu (ma ei kujuta ette, kust see tuli, sest olen terve päev olnud kodus ja pole söönud/joonud midagi, mis kurku ärritaks).
Kas tegu võib jälle olla allergiaga? Kas Te teate, kas kellelgi teisel on ka sarnaseid sümptomeid korraga allergia puhul olnud?
Olen tõsiselt mures, sest öeldi, et mul on millegi vastu allergia, kuid mille... Ma ei oska sellest millestki hoiduda.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Ainult haigusnähtude põhjal ei saa ma kuidagi öelda, kas ja mille suhtes allergia on. Kindlasti oleks vaja teha uuringuid nii põletikulise leiu hindamiseks, aga ka allergia osas, et teha õiged valikud ravi osas. Kahjuks ei saa ma kirja teel aidata, peaksite minema ikkagi arsti vastuvõtule. Kjulge