Kuivus kätel 18.01.12 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Kas on võimalik, et šampoonides sisalduvad ained tekitavad kokkupuutel kätega nende kuivust ja ka küünte lõhenemist?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Lisaks seepidele, sagedasele käte märjaks tegemisele, külmale ilmale, ärritavatele ainetele (ehitusmaterjalid, desinfitseerivad vahendid...) võivad käte kuivust ja küünte lõhenemist mõjutada ka šampoonides olevad ained. Ainukeseks põhjuseks pole nad aga kindlasti. Abi on kreemitamisest ja eespool toodud tegurite vältimisest ning käte kaitsmisest kinnastega kodutöödel. Talvel tuleks hoida käed soojas, kuid villasele kindale kuluksid sisse pehmed voodrid.