Atoopiline dermatiit 18.12.11 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere, doktor! Minu pojal on alates 1kuusest vanusest probleem atoopilise dermatiidiga. Siiamaani oleme hakkama saanud Zyrteci ja Sibicortiga, kuid nüüd viimased 3 kuud on haigus progresseerunud üle kogu keha, nahk sügeleb, laps nutab, magab rahulikult 3-4 minutit, siis hakkab kratsima. Allergoloog Doktor Pikner ei osanud meid aidata, nentis, et sama raviga peab seda haigust lihtsalt üle elama. Tulles lastearsti juurde oli arst šokis,
et laps on üleni punane, nahk sügeleb-valutab-ketendab jne ja määras meile uut ravi - Cutivate salvi (tegemist on kuiva dermatiidiga). Keha nahka saime ühe päevaga ilusaks ja nüüd juba neljas päev kõik korras. Kuid probleem püsib peanahal. Pärast pesemist (BABE lastešampoon) on nahk vesine, ehk siis nahal on mingi eritis, äkki lümfa?, laps sügab seda kõike veriseks ja juuksed on nagu vahatud ja pärast mõnda aega hakab kohutavalt ketendama. Määrin talle iga tund õli pähe (Kookosõli, oliivõli) ja aloe verat. Kuid mingit tulemust ei anna. Miga teha? Laps on nii rahutu! Tänan nõu eest!

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Kardan, et kookosõli ja oliiviõli võivad peanaha veelgi põletikulisemaks teha. Momendil näen ainult üht võimalust peanaha raviks ja see on Eloconi lahus. Paluge, et perearst kirjutaks retsepti.
Head paranemist! Kjulge