Imelik nahalööve 13.02.11 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Minu probleem nimelt seisneb selles, et juba septembrist alates on nahal imelikud sügelevad punased täpid.
Kogu asi algas septembri alguses, kui sügasin kogu aeg käe peal olevat putukahammustust katki. Paar nädalat hiljem tekkis selle hammustuse ümber punane laik ja väikesed punased täpikesed, mis omakorda sügelesid. Täpid on nahapinnast veidi kõrgemad ja katki minnes tuleb neist veidi vedelikku ning peale tekib koorik. Täpid tekivad nagu „pesadena“ ehk siis palju täppe on koos ühes kohas, siis on puhast pinda ja taas „pesadena“ täpid. Peagi olid täpid levinud nii jalgadele kui ka mõlemale käele. Pöördusin arsti juurde, kes tegi mõned allergiatestid, mis osutusid negatiivseks ning ütles siis, et tegemist on sügelistega. Kuna ma seda ei uskunud, sest kõhul ega näppude/varvaste vahel täppe ei olnud, samuti ei olnud need kellelegi nakanud, ei läbinud ma Nix kreemi ravi. Kuna täpid ei kadunud, pöördusin novembri lõpus Hiina meditsiini doktori poole, kes ilma teste tegemata ütles, et on allergia ja stress ning keelas kohvi, teravad toidud, šokolaadi ja kirjutas välja toidulisandid ning ühe kreemi. Sügelus muutus veidi vähemaks, kuid täiesti ära ei kadunud täpid ega sügelus siiski. Detsembri keskel hakkas punetus ja sügelus veidi tagasi tõmbuma. Jaanuaris lõi kõik aga uuesti välja ja veelgi hullemini, seekord on täpid ka kaela taga, tuharatel ja seljal ning muidugi ka jalgadel ja kätel. Pöördusin Hiiule nahahaiguste osakonda, kus arst ütles et on sügelised. Seekord tegin Nix kreemi ravi läbi, esimene kord ei aidanud ja otsustasin teha ka teist korda 7 päeva möödudes. Kahjuks ei ole see aidanud

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Probleem on kestnud pikka aega ja lööve erinevate ravimite toimel ilmselt olulisel muutunud. Foto on ühest naha piirkonnast ja seepärast ei kiirusta ma nähtu põhjal otsust tegema. See, et Nix kreem ei aidanud, ei välista tingimata veel sügelisi. Praegu jääb rohkem kahtlus sellele, et tegemist on aga ka bakteriaalse nakkusega, mis end "edasi külvanud" keha erinevatesse piirkondadesse ja abi oleks allergia-/sügelusevastase ja antibakteriaalse ravi kombineerimisest. Täpsemalt saaks olukorda hinnata ja ravi määrata ainult vastuvõtule tulles.