Silmade punetus 22.11.10 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere, küsimus selline, minu 1aastasel lapsel on silmavalged õrnalt punased juba päris sünnist saadik! Aeg-ajalt sügab, aga pigem õhtuti, kui väsinud! Mäda pole silmades olnud, muljal naha pinnal pole olnud ei täppe ega punetust, ei ole nohu, aevastamist ja muid allergiale viitavaid iseärasusi. 10kuusena pigistas silmi aeg-ajalt kinni ja kissitas, aga sellest ei olnud aru saada, kas ta tegi seda, et silmad kipitasid või huvi pärast! Perearst soovitas alates 1kuust, kui murest rääkisin, Sulfametizoli, mis ei aidanud midagi, siis lastearst kirjutas mingit silmapõletiku geeli, (nime ei mäleta), ka ei aidnaud, silmaarst võttis proovi nüüd, aga mikroobe ei leidnud, arvas, et mingi allergia! Soovitas osta apteegist Ocu-flash tilgad, mille kasutamisel on punetus alanenud. Laps on saanud 10,5kuud rinda, sellel ajal vältisin ise allergiliste toiduainete tarbimist, esimesed 6kuud oli rinnapiim ainukeseks toiduks, lisa saamisel ei ole ilmnenud mingeid muutusi! Kas oskate öelda, kas see on allergiline nähtus? Kui jah, siis millise allergiaga võiks olla tegemist? Tolmulestad? Pesupulber? Voodi ja madrats (poroloonist) on uued, kindlasti küsin ka perearstilt allergiatesti! Aga seniks küsin nõu siit!

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Soovitan pöörduda allergoloogi vastuvõtule. Suhteliselt harva on silmade punetust, sügelust alates sünnist saati. Tegemist võib olla tõelise allergiaga (tolmulestad, loomaallergeenid...) või siis ärritusreaktsiooniga (kemikaalid, peen tolm, toataimed, lõhnaained... ). Arvan, et lahenduse leiate kõige paremini kootöös allergoloogiga ja silmaarstiga.
Probleemile kiiret lahendust soovides/lootma jäädes,
Kaja Julge