Lööve 28.08.10 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Lapsel on pikemat aega lööve. Algul arst kahtlustas sügelisi, siis aga allergiat jne.
Nüüd on asi nii kaugel, et lapsel on üle keha lööve - näol väikesed täpid, peopesades punetavad väikesed täpid ja mõned vesivillid, samuti kehal ja jalgadel suuremad punased täpid.
Eelmisel sügisel oli sama probleem, aga ei olnud vesiville ja peopesad olid puhtad ega olnud punetavat löövet - lihtsalt täpid.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,
Praeguse lööbe ja selle paiknemise kirjelduse järgi on suure tõenäosusega tegemist sügelistega ja ilmselt ei olnud ühekordne Nix kreemi kasutamine piisavalt efektiivne. Sageli ongi vaja Nix kreemi kasutada nädalase vahega korduvalt. Diagnoosi kinnitaks sügeliste esinemine mõnel teisel pereliikmel, mängukaaslasel, kuid puudub diagnostiline meetod nende välistamiseks. Alati ei õnnestugi nakkusallikat kindlaks teha. Allergia kalduvusega lapsel võib tekkida nakatumine sügelistesse kergemini ja üheaegselt võivad olla ka allergiline lööve ja sügelised ning seetõttu on vaja ravi kombineerida. Et probleem on püsinud pikemat aega, soovitan pöörduda erakorraliselt nahaarsti vastuvõtule, et leida lapse jaoks sobiv ravi.