Päikeseallergia 14.05.10 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Aasta tagasi (2009 aprillis) tekkis mul käelabale sügelev väikestest villidest laik, mis suurenes tasapisi. Käisin nahaarsti juures ja sain kreemi villide raviks ning sügelev laik taandus. Juuni lõpus tekkisid mul peale päikese käes olemist tugevalt sügelevad villid laiguti üle keha. Kui suve algusel olid villid hõredamalt ja igal korral neid ei tulnudki, siis suve lõpus ei olnud üldse enam võimalik villivabalt päikest saada. Päevituskreemist SPF 6 ei olnud mingit kasu. Lootsin, et äkki lööve sel aastal ei kordu aga võta näpust - esimeste päikesepaisteliste ilmadega ilmusid villid taas käelabadele. Mida teha villide ennetamiseks? Kui võtta Zyrtecit või muud sarnast, siis kuidas? Kas pidevalt suve jooksul või vahetult enne päikese kätte minekut?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,
Arvatavasti soovitati päikesest põhjustatud nahapõletiku vähendamiseks hormoonkreemi ja sellest oleks ilmselt abi ka seekord. Neid kreeme saab apteegist retseptiga ja retsepti saab kirjutada ka perearst. Zyrtec sellise reaktsiooni teket ära ei hoia, kuid sügelust vähendab küll. Kõige olulisem soovitus on siiski naha kaitsmine liigse päikesekiirguse eest.