Kahtlane lööve 12.07.04 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Paar päeva tagasi ilmusid kätele (käelabad & osaliselt randmed) kahtlased punased täpid (läbimõõduks ca 3mm, kõrguseks ca 1mm). Üsna tihedalt paiknevad ning sügelevad. Mainimisväärne on see, et mul pole kordagi elus olnud ühtegi allergilist reaktsiooni mitte millelegi (ca 2a. tagasi käisin allergiatestil, kus kõik tulemused olid negatiivsed, ei leitud ainet, mille suhtes ma allergiline oleks). Midagi erilist ma vahepeal söönud/tarbinud ei ole seega ei ole tõesti aimu, mille asi võiks olla.

Kas on võimalik tuvastada milles probleem, või peaksin arsti juurde pöörduma (kui asi üldse tõsine on)?

Arst vastas:

dr Maire Vasar

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere!
Kahjuks on minu vastus minust mitte olenevatel põhjustel hilinenud. Võib olla on lööve juba selle aja jooksul taandunud. Kui lööve on ainult labakätel ja randmetel, tuleks mõelda kontaktallergiale - kindad? kreemid? taimed? ehitusmaterjalid? , millega konkreetne piirkond otseselt kokku puutub. Allergiline lööve on tavaliselt sügelev. Kui teil käte lööve siiski püsib, on igal juhul kindlam minna arsti vastuvõtule, et täpsemalt diagnoosida ja ravisoovitusi saada.

Kõige paremat soovides,
dr. Maire Vasar