Täpiline laps 01.06.04 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere doktor,
Minul on mure oma 1,5a tütre pärast. Eile hollikuks oli ta täiesti täpiline. Täpid olid tibatillukesed ja peaaegu värvitud. Põhiliselt seljal ja kõhul. Kaenlaalused, mahkupiirkond ja kael-juuste piirkond enamvähem puhtad. Eriti ei ole ka näo peal.
Alguses arvasin, et on magades higistanud- lasin pea kogu päeva poolpaljalt toas ringi joosta- sellest ei muutunus midagi.
Hommikupoole oli kõht ka lahti. Palavik oli 37,1- ma ei tea, kas selles vanuses see ongi palavik, või on normaalne temperatuur?
Õhtuks oli täppe veel juurde tulnud ja käisime mustamäe kiirabi valvearsti juures näitamas.
Vaadati kurku- see oli vaarikavärvi aga eriliste hädadeta. Arvati, et on allergia ja soovitati allergiarohtu.
Andsin 0,5 tabletti claritiini õhtul.
Hommikul uuesti 0,5 claritini.
Aga nahk ei olnud hommikuks paremaks läinud.
Ja õhtupoole tõusis palavik 39.
Kas allergia võib anda ka palavikku?
Või peaksin ma kartma mingit muud tõe?
Viimased 2 ndl on lapsel olnud väike- hästi väike- nohuke. Aga kusagil seltskonnas ta ei ole käinud, kuna oli maal.
Samas mulle tundub, et ta nahk on natuke kollakas nüüd ka...
Mida teie sellest arvate? Kas on mõtet seda kanget allergia rohtu igaks juhuks edasi anda, nagu arst soovitas- või kohe lõpetada- äkki see pole sugugi allergia moodi, see lugu mu lapsega?
Vastuse eest ette tänades,
lugupidamisega,
Victoria

Arst vastas:

dr Maire Vasar

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere!

Aeg on edasi läinud ja teie võib olla oma probleemile juba lahenduse leidnud. Allergia korral tavaliselt palavikku ei esine. Arvestades teie lapsel esinenud 39 kraadist temperatuuri, kõhulahtisust, punast kurku ja löövet, on tõenäosem, et teie lapsel on mingi lööbega kulgev seedetrakti viirusinfektsioon hoopis. Tavaliselt möödub viirusinfektsioon nädalaga ja lööve esineb haiguse alguses või palaviku alanedes. Kui lööve siiski veel püsib, peaksite uuesti lastearstile pöörduma. Claritini anda ainult siis, kui lööve sügeleb ja see sügelus last häirib.

Dr. Maire Vasar