Lööve 26.05.04 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Umbes 3 nädalat tagasi tekkis suu ümbrusesse lööve, nahk muutus kuivaks ning hakkas ketendama. Nädalaga levis lööve ümber terve suu. Löövet ei oska millegi muuga seletada, kui sellega et vahetult enne selle teket vahetasin oma tüdruksõpra. Kasutasin umbes nädal aega iseseisvalt Dalacin-i, kuid midagi ei muutunud. Arst kirjutas välja tabletid "Aerius" ning salvi "Linola -Hn" mida kasutasin ka umbes nädala, kuid asi muutus veelgi hullemaks. Tekkisid väikesed mädased punnid. Peale seda kirjutas arst välja Novõi Kamelot toodangu "Lunnõi Svet" kuid ka see on ainult asja hullemaks teinud. Lööve on muutunud palju tugevamaks ning väikesed mädapunnid tihedamaks. Nahk suu ümbert on väga tundlik ning sügeleb. Esineb kerge paistetus. Viimase paari päevaga olen märganud üksikute punnide teket ka silma ümbrusesse. Mida teha? Tüdruksõber pole viimasel ajal minu palvel ühtegi huuleläiget ega huulepulka ka kasutanud.

Arst vastas:

dr Maire Vasar

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere!
Vabandan hilinenud vastamise pärast, kuid olin kongressil. Nii lokaalne lööve suuümbruses viib mõtte tõesti selle piirkonna kontaktallergiale. Ega te hambapastat vahetanud ei ole? Ka teatud hambapastas olevad täiteained võivad reaktsioone põhjustada. Kuid teil tekib löövet ka silmaümbrusesse. Ega teil õietolmuallergiat ole? Õietolmuallergikud ei saa süüa tooreid puuvilju (õun, porgand, ploomid, kirsid) ja pähkleid, siis tekib lööve just suu limakestale ja suu ümbrusesse. Allergiaravim Aerius teile leevendust ei toonud, seega tekib kahtlus, et võib olla ei olegi allergiline reaktsioon. Kui perearsti juurest abi ei saa, soovitan pöörduda teil nahaarstile.

head paranemist soovides,
dr. Maire Vasar