Punnid imiku näol ja kehal 08.03.21 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere, minu lapsel, kes oli pildi tegemkse hetkel 1-kuune ilmusid sellised punnid ja punetus sisuliselt üle öö. Perearst arvas, et beebi väga tundliku nahaga ja tegemist beebiaknega. Kirjutas meile välja Sibicorti. Kasutasime seda nädal aega ja läks oluliselt paremaks. Nüüd pârast paari päeva möödumist on näha, et punnid hakkavad tagasi tulema. Puhastan ja määrin hetkel sudocremiga. Vastavalt perearsti soovitusele olen menüüst välja jätnud šokolaadi, mereannid, pähklid (100% rinnapiimalaps).
Meil on ka kodus kass.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Selle pildi alusel on ka minu esimene mõte, et tegemist on aknega. Akne möödub nii väikestel lastel enamasti ka ravita. Sibicort aitab naha põletikulist reaktsiooni st punetust vähendada ja tal on ka vähene infektsioonivastane toime. Samas ei ole ta otseselt akne ravim.
Ainult selle pildi alusel ma ravi ei riski määrata ega ettekirjutusi teha.
Kui jääte hätta, siis nahaarst oleks parim nõuandja.

Heade soovidega,
Kjulge