Karedad laigud lapse kehal 27.12.20 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere
Lapsel tekkis u 11.kuuseks saades jalalabale kare laik, mida olen vaheldumisi bepantheni salvi, tsinkkreemi ja nüüd loodusliku probiootimume sisaldava kreemiga kreemitanud. Väga palju pole paremaks läinud, vahel tundub veidi heledam. Sügelemist ei ole täheldanud, laps laigule ise tähelepanu ei pööra. Hiljuti lisandusid laigud ka käele ning tuharatele ja kintsudele. Vahetasin välja pesuvahendid, söögi osas ei oska alustada muutustest - juba ca 7 kuuselt sõi kenasti muna, pähklivôid ja siis allergiat ei täheldanud.
Viimased paar kuud ka pärast vannitamist läinud nägu punaselaiguliseks. Milles vôiks asi olla ja kas peaks rohkem edasi uurima?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Ainult kaebuse kirjelduse järgi on väga raske nõu anda.
Vaja oleks pöörduda allergoloogi või dermatoloogi vastuvõtule, kus otsustatakse uuringute vajadus ja saab määrata ka ravi. On hea, kui saaksite vastuvõtule minnes kaasa võtta ka pildid lööbest.

Heade soovidega,
Kjulge