Punased laigud käel 20.11.20 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere
Kätele tekkisid 4 sellist laiku. Esimesel päeval olid nahavärvi ja sügelesid veidi, aga nüüd sellised. Nahk pealt kestendab. Olnud umbes nädala.
Millega võiks tegu olla ja kuidas nendest lahti saada?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Võimalik, et putukapiste, nahaseen või naha mädapõletik, nt pisivigastusest. Allergia võiks olla üle kogu keha lööve, see ei teki üleöö, viited ka varasematele nahaprobleemidele. Määraksin Travocort v Fucidin H salvi, need on küll retseptiga. Soovitan pöörduda perearsti vastuvõtule, kes vaatab kõik üle ja määrab ravi. Ka apteegi käsimüügst saab leevendavaid salve- Dermilon v dexamethason salv.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi