Punn lapse näos 14.03.20 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Lapse silma alla tekkis ~2 kuud tagasi väike punn. Teda see ei paista häirivat, vahel lihtsalt katsub liigselt. Punn on püsinud umbes sama suurusega, viimase nädala jooksul on veidi tumedamaks muutunud (on pisut heledam, mitte nii punane kui pildil). Olemuselt pehme, selgete piirjoontega, nahapinnast veidi kõrgem. Kas oskate ehk anda nõu, millega võib olla tegemist? Ehk saan proovida seda koduste vahenditega leevendada?

Suur tänu!

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Jätan diagnoosimise ja ravi otsustamise siiski nahaarstile, Kjulge