Punnid 27.09.19 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere ! Minu kahe aastasel piigal sellised punnid kintsul ise ta neid ei noki ega kratsi ja kare samuti pole , mis need olla võiks ? Googlest loen et ussnugilised mure suur , mujal kehal pole ja arstile ei saa enne uut nädalat

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Ussnugilistega ma seda löövet küll ei seosta. Saan kirjast aru, et varem ei ole lööbeid olnud ja ka praegu lööve ainult reiel väga piiratud alala, Võimalik, et on olnud putukahammustus, kuid selle vastu räägib sügeluse puudumine. Toiduga ka sellist löövet ei seosta. Mõelge, kas oli mingi paikne ärritus. Niisutav kreem sobiks. Kui lööve sellest ei taandu, võib kasutada ka hormoonkreemi.

Heade soovidega,
Kjulge