Punased laigud kannal 23.09.19 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere, mure selles et lapsel ühel kannal sellised punased laigud mujal kuskil pole, laps kahe aastane, mis need olla võiks? Karedad samuti pole, lisasin pildi

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Kui punased laigud on tekkinud esmakordselt ja olnud paari päeva jooksul vaid ühel kannal ning mujal neid ei ole, siis tuleks mõelda, millega laps kokku puutus. Reaktsioon võib olla jalatsist, sokist, pesuvahendist, veest, survest vms. Suure tõenäosusega see punetus taandub iseenesest kui ei ole püsivalt lisaärritust.

Heade soovidega,
Kjulge