Lööve aastase lapse seljal ja kõhul 19.02.19 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Pöördun teie poole seetõttu, et avastasin eile oma lapse seljalt ja kõhu pealt väiksed punased laigukesed. Need ei tundu sügelust ega muud ebamugavust tekitavat ning lisatud pilt on tehtud vannis, kus löövet on veidi kontrastamalt näha kui muidu. Kas põhjuseks võib olla mõned päevad tagasi saadud vaktsiin (mis põhjustas ka väikse palaviku mis praeguseks on möödas) või hoopis fakt et ta on viimased päevad maasikaid söönud? Maasikaid on ta ka varem saanud, aga alati väga väikestes kogustes. Igaljuhul, sooviksin teada kas on põhjust muretseda ja kas ma peaksin midagi selle lööbe vastu ette võtma.

Ette tänades

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Lööve võib olla tõepoolest allergiast põhjustatud, kuid pildi alusel ei saa ma otsust siiski teha.
Tarvis on rohkem taustainfot kui maasikate söömine ja vaktsineerimine ning löövet oleks vaja tegelikkuses näha.

Kjulge