Allergia ja lemmikloom 07.11.17 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Võtsime 7 aastasele neiule väikese lemmiku angoora küüliku näol, kuna need loomakesed pidid allergikutele sobilikud olema. Nädala möödudes tekkis lapsel kuiv köha (väikesena esines tal viiruste rohkel ajal larüngiit).
Sooviks teada, kas angoora küüliku karvadest võib tekkida ka allergiline reaktsioon või mingit muud laadi kahju tervisele? Karvad on neil imepeenikesed ja lendlevad ning pidevalt on tunne, et need karvad on kurgus kinni.
Kuna lapsel esineb ka naha kuivust ja karedust ning viimasel ajal tahab pidevalt kratsida ka jalgade pealt, siis kas selles võib olla seos meie uue pereliikmega?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

On väga tõenäoline, et probleemid on seotud uue pereliikmega so küülikuga. Raske on uuringuid tegemata öelda, kas on allergia või ärritusreaktsioon. Köha ja ka nahasügeluse põhjuseks võivad olla nii allergia küüliku suhtes kui ärritus karvadest.
Mõnikord on nii, et haigusnähud on juba olemas, kuid testid veel allergiat ei näita...
Ma ei nõustu sellega, et angoora küülik ei tekita allergiat.
Minu soovitus on lapse tervise huvides uuest pereliikmest loobuda - mida varem, seda parem.

Heade soovidega,
Kjulge