nõutu 11.02.14 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

kas võib olla allergiline nohu, turse?
Nina kaudu midagi välja ei tule, vaid hommikuti ja vahel ka päeva jooksul valgub kurku klomp, aga pidev surumistunne ninas ja nagu mingi takistus ees.Mul on 4 kassi juba 10 aastat, aga enne pole sellist kaebust olnud.Küll on alates lapseeast ninaga probleemidPõletikud,polüübi eemaldamine,kitsenenud üks ninakäik.Perearst arvas, et võib olla allergia, aga mingit testi ei teinud.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Kui oleks allergia, siis peaks Avamysi mõne nädala jooksul kasutamisest abi olema. Kui kogu aeg olnud kontakt kassidega, siis vaevalt et nüüd alles allergia tekkinud. Allergia uuringuid teevad allergoloogid (nahatorketestid, verest IgE tüüpi antikehade määramine). Ärritusreaktsioon on tõenäosem, siis jäävad allergia uuringud negatiivseks ja ka Avamysist pole olulist abi. Ilmselt olete ka soolalahusega/mereveega loputamist proovinud. Ei seostaks neid nähte ka Cirase ja Imovane kasutamisega. Ega perearstil polegi võimalusi vajalike uuringute tegemiseks. Minu soovitus on pöörduda kurgu-nina-kõrvaarsti vastuvõtule, kes saab objektiivselt olukorda hinnata ja kindlasti leiab ka sobivad soovitused, kuidas edasi toimetada.
Heade soovidega, Kjulge