Millest küll allergia 01.07.13 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere
Mure lapsel tekkinud allergia pärast, mis on kestnud juba üle kuu. Vahepeal saime Sibicorti, siis läks korda, aga avaldus paari päeva pärast kohe uuesti ja nüüd siiani hädas. Olen nagu ära jätnud kõik, mis teadaolevalt võiks allergiat põhjustada, aga asi ei parane sugugi kohe. Hommikul, kui ärkab on enam vähem ja siis hakkab nahk järjest koledamaks muutuma.Toidumenüü koosneb hetkel: hirsipuder, tatar, kartul, brokoli, suvikõrvits, kurk, lillkapsas, liha, kana, leib, keefir...kas Teie kogemuse põhjal võib antud toiduainetest miski allergiat põhjustada, nt.kartul, mida olen nüüd hakanud kahtlustama? Siiani on kõike samu asju söönud ja kas siis alles nüüd hakkab allergiat tekitama või peab see olema ikka täitsa uus asi, mida pole pisemana söönud?
Ja kas võib nüüd 1a 6k välja lüüa piima vastu allergia, kui see meil väiksemana üldse probleemi ei tekitanud?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Piimaga ma seda löövet ei seosta ja ka teised loetletud toiduained ei tohiks põhjuseks olla, sest ilmselt kõike ka varem saanud. Pigem mõtlen naha ärritusreaktsioonile. Täpsema hinnangu andmiseks oleks vaja näha kogu keha, teada varasemate reaktsioonide kohta, küsida pere anamneesi kohta, kasutatud kreemide nt päikesekaitse kohta...õige oleks abi otsida nahaarstilt või allergoloogilt, kellele saate last näidata. Olen ise 5. augustini puhkusel.
kjulge