Allergia kätel 2-aastasel lapsel. 05.05.12 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Paar nädalat tagasi tekkisid lapse kätele sellised pisikesed puntras punnikesed, need olid nagu sellised nahavärvi. Nüüdseks on neid täis mõlemad käed, eriti randme ümbrus ja siis veidi harvemini punnikesed kuni küünarnukini. Need on nagu punaka tooniga, kuid päris punetav pole. Mõni üksik täpike on ka jalgadel. Toiduaineid meil uusi lisandunud pole. Ainus asi, mida võiks kahtlustada on Mayeri pesuloputusvahend, mille võtsin kasutusse u.2 kuud tagasi. Siit ma üks küsimus, et kas allergia selle vastu võib välja lüüa ka hiljem? Igaljuhul pesin lapse riided kõik uuesti üle, ka voodiriided, aga taandumismärke veel pole. Panin ka pildi kaasa lapse kätest, kuid pildile ei jäänud päris selgelt allergia ulatus, aga ehk saab midagi aru. Kui see aga pole pesulop.vahendist, siis millest see olla võiks?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Allergilised lööbed tavaliselt sügelevad, Teie seda ei kirjuta.
Jutust ei selgu ka see, kas varem on mingeid lööbeid olnud.
Toiduga ma seda ei seosta ja ka mitte pesuloputusvedelikuga.
Tegemist võib küll olla ka kontaktreaktsiooniga, sest lööve jutu järgi vaid kätel, kuid välistada ei saa ka teisi põhjusi.
Proovida võiks hormoonkreemi - see peaks allergia puhul mõne päevada aitama.