Õhetav nägu 19.04.12 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Nägu õhetab, nagu oleks tegu näit. päikesepõletusega, kuigi tegelikult ei ole üldse päikese käes viibinud sel kevade ja õues kasutan päikesekaitsega kreemi. Mul ei ole kunagi mingeid allergiaid olnud. Sel kevade aga hakkas mu kaela esikülg pidevalt sügelema. Ajasin seda villaste kampsunite ja sallide süüks, aga nüüd äkki läks nägu punaseks. Mitte üleni, aga just lõud, nina kõrvalt ja otsmik kulmude vahelt. Selline tunne, et nägu on kuum ja õhetav ja miimikaliigutused on jäigad, nagu turses veidi. Mida teha?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Löövet oleks vaja kindlasti näha. Kirjelduse põhjal ei seostaks seda allergiaga. Soovitan kõigepealt pöörduda nahaarsti vastuvõtule, kes vajadusel suunab edasistele uuringutele.