Beebi toidutalumatus 06.03.23 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere
Küsin 4kuuse beebi kohta, kes väga palju laseb peale söömist piima välja (nii koheselt kui ka ligi 60min pärast söömist). Beebi saab ainult rinnapiima. Pilt on välja lastud toidust, mille söönisest möödas 1,5h. Beebi kaalub 5,4kg. Lisan ka, et beebi kakab umbes 7-9 päeva tagant ja on väga kleepuv aga sinepikollane. Puuksud on ka haisused. Kas tegu võib olla miski talumatusega, mida ta saab läbi rinnapiima. Enda toitumist ei piira aga tarbin üldiselt vähe piimatooteid ja tsitruselisi.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

See laps vajab uuringuid, sest 4 kuuse lapse kohta on kaal väga väike. Toidupuudusest räägib ka harv kakamine. Kindlasti on vaja perearstiga nõu pidada, enne ja peale toitmist kaaludes hinnata söödud rinnapiima kogust, hinnata kaalukõverat ja täpsustada, mis on oksendamise põhjuseks.
Kirja teel seda probleemi kahjuks lahendada ei saa.

Heade soovidega,
Kjulge