Laigud 04.03.23 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere ,kas need laigud on toiduallergiast ?
Üks päev sai esimest korda hästi vähe munakollast proovitud,kuid laigud olid varem,et otseselt seostada sellega vist ei saaks või on oht et võib munallergia olla ja tuleks ka aastane vaktsiin ära jätta

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Atoopiline dermatiit võib olla seotud toiduallergiaga, kuid ei tarvitse seda olla.
Allergiat näitavad kas nahatestid või verest IgE antikehade määramine.
Ainult kahtluse puhul, et lööve võib olla seotud munaallergiaga, vaktsineerimisi ära jätma ei pea.
Küsimus vaktsineerimise ära jätmisest munavalku sisaldava vaktsiiniga tekib vaid siis kui on tekkinud selge reaktsioon väikese koguse muna saamisel.

Heade soovidega,
Kjulge