Allergianäit verest 30.12.22 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Palun öelge, kui kiiresti alaneb üld IgE näit, kui see on olnud väga kõrge ja solkmekahtlusel on tehtud läbi üks ravikuur Vermoxiga. Kui põhjuseks olid solkmed, siis millise aja möödudes võiks näit muutuda normi piiresse?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Nii kõrge üld IgE väärtus võib tõepoolest olla seotud Ascarisega ja seda enam kui allergia nähud on vähesed või puuduvad hoopis. Teen sel puhul Ascarise IgE testi ja selle alusel määran Vermoxiga ravikuuri.
Üld IgE väärtus on juba oluliselt langenud, mis toetab võimalust, et tegemist oli parasiidist põhjustatud kõrge igE väärtusega.
Uut testi ei ole põhjust enne aasta möödumist teha, selle normaliseerumine võtab pikalt aega.

Heade soovidega,
Kjulge