Kukla peal punane laik 16.09.22 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Millega võiks tegu olla pildil? Need heledamad laigud juuste all on kogu aeg tal olnud, aga see erksam punane laik tekkinud täna.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Juustega kaetud alal ja veidi allpool on tegemist veresoonkonnast lähtuva moodustisega - kapillaaride laiendiga, mis on ohutu ja mis enamusel taandub paari aastaga. Seda kutsutakse kurenokajäljeks.
Lisandunud punane laik on kas putuka hammustusest, mingist kontaktist ärritajaga, kratsimisest vm.
Täpselt on raske põhjust pildi alusel öelda.

Heade soovidega,
Kjulge