Punnid käel 27.06.22 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Rohkem kui nädal aega tagasi tekkisid mu mõlemale käevarrele punnid, mis pole kordagi sügelenud aga kuna nad on päris pikalt käel olnud ning hullemaks läinud siis sooviksin vastuseid. Mujal kehal need punnid pole esinenud. Alguses kahtlustasin mingi toidu- või päikeseallergiat aga samas pole kordagi punnid sügelenud. Millega võib tegemist olla ning kas oleks midagi, mis võiks aidata neid leevendada?

Ette tänades

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Kui varem pole selliseid lööbeid olnud ja ka praegu keha teistes piirkondades löövet ei ole, siis toiduga seos on vähetõenäoline. Kui ei sügele, siis ei ole põhjust ka antihistamiini ega sügelust vähendavaid ega põletikuvastaseid kreeme kasutada. Tegemist võib olla kontaktreaktsiooniga ja taandub reeglina iseenesest.

Heade soovidega,
Kjulge