2 nädalase lapse söömine 13.06.22 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere.

Mure om 2 nädalase beebi söömise pärast.
Ta sööb mul hipp combiotik piimasegu, ma juba esimesel nädalal sain aru, et paki peal kirjas olev kogus jääb talle väheseks (70ml)
Tegin segu veidi rohkem, siis sōi 80 ja vahel 90ml
Käisin 9.06 temaga ka arstil kontrollis ja mind hirmutati täiesti ära et 80 kindlalt liiga palju talle anda, et ta magu venib välja, aga no ma näen et 70 ml jääb ta rahutuks, nutab, ja on üleval järjest 2h kuni ma ise murdun ja uuesti süüa annan, nüüd tundub, et see 80-90 ml jääb ka juba väheks. Täna nt hommikul pool 10 umbes sõi 80ml siis kell 1 ca 90 ml ja nüüd kella 3ni ta lihtsalt otsib ja pole magama jäänud. Tegin nüüd juurde 70ml selle sõi ka kõik ära aga ikka otsib edasi. Mäletan, et esimene laps sõi samuti seda hippi rohkem aga ta ikkagi pidas kenasti 3-4h vastu. Antud hetkel tekib küsimus kas lapsel on midagi viga, et ta niipalju süüa tahab. Toidu tagasiheide on minimaalne, pissib ilusti jankakab ka tavaliselt paar korda päevas. Hommikuse piima sisse panen talle Biolatte L pulbrit. Gaase justkui ei ole.
Ausaltöeldes olen täiesti mures ja nōutu juba, tunde temaga mässata et mitte süüa anda on vaimselt nii kurnav, sest näen ju et tal kõht tühi.
Kaalutõus sünnukaalust
30.05 oli 3622g->9.06 4000g
Haiglast välja saime 01.06 3380g

Kas peaksin ehk segu vahetama vōi ma ei teagi enam mida teha.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Segu ei pea vahetama ja ilmselt ongi lapsel suurem toiduvajadus. Suurem kaaluiive selles vanuses ei ole muretsemise põhjuseks, sest kõik muidu ju korras.
Ikka parimat,
Kjulge