ringikujuline lööve jalalabadel 2a poisil 15.05.22 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Märkasin poja (2a3k) jalalabadel roosakas-punase servaga ringe, keskelt heledad. Ei sügele, pealevajutamisel kahvatuvad, ketendust ei ole üldse, oleks nagu "naha sees", mitte pinnal, nahapind sile ja terve. Talla all on ka üksikuid, enamik jalalaba külgedel. Muidu poiss on igati terve, aktiivne, rõõmus, pole hiljuti haige olnud. Mujal kehal löövet ei ole. Beebieas oli atoopilise dermatiidi lööve, mis on taandunud, sääremarja ja põlvede piirkonnas on nahk vaid veidi kuiv ja vajab kreemitamist. Ei oska öelda kuna täpselt tekkisid, ei ole varem märkanud. Laps käib lastehous. Millega võib tegemist olla?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Kui lööve on väga piirdunud alal, siis on sageli tegemist kontaktreaktsiooniga. Samas pildil olev lööve ei ole iseloomulik kontaktdermatiidile.
Ainult pildi ja antud kirjelduse järgi on raske otsust teha, sest ei ole ka teada, kaua see lööve nahal on olnud.
Kui lööve lähipäevadel ei vähene oleks hea pöörduda perearsti vatsuvõtule,kes otsustab nahaarsti konsultatsiooni vajaduse.
Heade soovidega,
Kjulge