Lööve 10.05.22 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

10 kuusel beebil 5 päeva kestnud nõgestõvele sarnanev üsna tugev lööve,mis esineb ainult jalgadel,kätel ja näos,kõht ja selg on puhtad.Lööve tekkis kiiresti ja suurte laikudena,mille keskel olid heledad nö kõrgemad kublad.Valgeid kublasid enam ei esine aga punased laigud tulevad ja lähevad,mõnel päeval parem,siis jälle tugevam.Menüüs pole olnud uusi toite ega jooke,ravimeid pole võtnud.Laps sööb ja joob normaalselt,magab hästi,tundub,et lööve teda ennast väga ei häiri.Kaks nädalat tagasi põdes nohu ja köha,palavikku pole esinenud.Hetkel nohu ega köha pole.2 korda päevas anname perearsti soovitusel beebile 2 Zyrtec tilka,olulist muutust see pole toonud.Millega võib tegu olla ja kas mõni muu ravim oleks vajalik?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Sage nõgeslööbe põhjus on infektsioon nt viirusnakkus. Välistatud ei ole seos varem põetud nohu ja köhaga kulgeva haigestumisega. Zyrtec aitab vähendada sügelust ja enam on sellest abi allergiast põhjustatud lööbe korral. Kui lapse seisund ei ole lööbe tõttu häiritud, siis uuringutega kiiret ei ole ja ei ole vaja ka teisi ravimeid.
Kui lööve on seotud põetud viirusinfektsiooniga, siis peaks ta iseenesest taanduma.
Heade soovidega,
Kjulge