Joodi talumatus või allergia 21.04.22 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Tekkis Braunovidon salvi kasutamisel nahale sügelev nõgeslööve.Samuti lööve nö "kuumas". Perearst arvas, et on joodiallergia. Kas kuidagi on võimalik analüüsidega välja selgitada joodi vastu allergiat? Kui ongi allergia/talumatus, kas joodi sisaldavaid toiduaineid võib süüa? Tarbida vitamiine, mis sisaldavad joodi? Samuti, kas võib tarbida vetikatooteid? Kasutada kosmeetikat, kus on vetikad sees?

Ette tänades

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Braunovidon salvis on jood ühendina teiste ainetega. Raske öelda, kas on tegemist just joodi ülitundlikkusega.
Soovitan koostööd perearsti ja allergiaarstiga.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi