Punased laigud jalgadel 30.09.21 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Laps 1,4 aastane juba jupp aega on sellised punased laigud jala tagakülgedel. Kreemitame mitu korda päevas Babe kreemiga aga ei parane. Suuremal vennal, 10 aastane, pea samas kohas dermatiit ja välja kirjutatud kreemid.
Kas võib olla et väiksel preilil sama jama nüüd?
Lapsena oli ka mul tugev dermatiit kuni teismeeani.
18.10 on nahaarst aga mida seni võiks veel proovida?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,
Pildil on painutuspinna dermatiit. See on üks atoopilise dermatiidi väljendustest.
Kui vennale on kirjutatud hormoonkreemi, võite seda proovida ja siis oskate nahaarstile öelda, kuidas see mõjus. Kindlasti jätkake niisutava kreemi kasutamist.
Hea oleks pidada ka toidupäevikut 5 päeva jooksul, kus kirjas toidud, mida laps sööb, nende orienteeruvad kogused, nahalööbe muutus ja ka kaasuvad nähud (nohu, kõhutegevuse muutus jm), ravimite kasutamine.

Heade soovidega,
Kjulge