Täpiline ja sügelev 1,5 aastane 25.03.21 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere

Meie 1,5 aastasel on juba u 1,5 nädalat kerel, kaenlaaugus, kubeme piirkonnas, jalalabadel ja peopesades ning ka käsivarel ja jalgadel pisikesed punnid. Kere, kaenlaauk ja kube on koige hullemad. Algselt arvasime, et sõi liigselt maasikaid kuid päev edasi läks asi hullemaks. Alguses need kohad ka ei sügelenud kuid nüüdseks laps kratsib peopesasid ja kere ka ( ka öösel). Oleme andnud allergia rohtu kuid see pole aidanud ning tundub et kas sügelust ära ei võta.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,
Nõu andmiseks on kindlasti lapse löövet vaja näha ja ka esitada mitmeid täpsustavaid küsimusi.
Zyrteci andmine ei tarvitse väga kiiresti mõjuda ja abi on tavaliselt vähene siis kui löövet tekitav põhjus püsib. Kui lähete uuesti perearsti või eriarsti juurde oleks hea kaasa võtta ka lapse toidupäevik, sest lööbe teket seostate maasikate söömisega. Menüüs võivad olla ka teised toidud, millega Te ise lööbe teket seostada ei oska.
Samas võib lisaks toidule olla mitmeid põhjusi, mis võivad olla lööbe tekitajad ja seega jääb pildil ja kirjas olevast kahjuks nõustamiseks väheseks.
Soovitan lugeda nahalöövete, toiduallergia kohta
www.allergialiit.ee

Heade soovidega,
Kjulge