4 kuuse beebi limane väljaheide 08.04.20 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Meie 4-kuusel rinnapiima beebil on juba kuu aega olnud kaka roheline (männiroheline, mururoheline, erkroheline) ja limane. Vahepeal on väga vedel nagu vesi, vahel normaalsema konsistentsiga ja vahel ainult lima (alati roheline). Paaril päeval on kaasnenud ka suured gaasid ja krooksud ja on probleeme olnud magamisega. Samas mõnel ööl on olnud märgata ka värvuselt normaalse lähedast kollast kuid siiski limast väljaheidet. Seljal, kõhul on väikesed punased täpid. Eriti hull on lõug ja lõua alune. Oleme natukene konsulteerinud perearstiga ja olen enda toidumenüüst välja võtnud kõik piimatooted ja värsked puu, juur ja köögiviljad (v.a. pirn ja banaan). Olen nädala aega söönud kaerahelbeputru, tatart, kartulit, sealiha, kanaliha, peeti, porgandit ja kaalikat kuid väljaheidetes mingisugust muutust ei ole. Kas tegemist võib ikka olla mingisuguse allergiaga mingi toiduaine vastu mida mina söön või asi milleski muus?

Tänud!

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Tegemist võib olla toiduallergia või talumatusega. Nädal aega menüü muutust ei ole piisav, et hinnata selle mõju. Rooja muutus tekib mitmenädalase dieedimuutuse korral.
Kõige olulisem on see, et lapse kaal edeneb, ta uni ei ole püsivalt häiritud ning laps tunneb end ka päeval hästi.
Rinnapiima saava lapse roojas võib olla lima, kuid seda ei ole tavaliselt palju ja rooja värvus on ka enamasti ikkagi kollane.
Soovitus on pidada toidupäevikut ja selle alusel hinnata, kuidas roe muutub. Lehmapiim on küll sage allergia tekitaja, kuid sageli on ülitundlikkust just muna suhtes.

Heade soovidega,
Kjulge