Beebil allergia diagnoosimine 17.02.16 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Rinnapiimabeebil esinevad tugevad gaasivalud, lisaks on väljaheide pidevalt vedel ja rohekas. Lisaks on probleeme punetavate nahavoltidega (kael, kaenlaalused, põlveõndlad, jalgade ja tagumiku vahelt). Kasutan igapäevaselt Sudocrem kreemi, kuid probleem ei taandu või ilmub peagi uuesti. Lisaks on kukla taha juuksepiirile tekkinud punetavad laigus. Kas tegemist võib olla ka allergia sümptomitega? Kas ja kuidas on võimalik diagnoosida 2,5kuusel beebil võimalikku allergiat?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Kirjeldatu põhjal allergiat välistada ega kinnitada ei saa.
Hästi oluline on analüüsida, mida ise sööte, sest see võib mõjutada lapse seedetegevust ja võimalik, et ka nahaleidu.
Nahaleidu oleks vaja näha ja hea oleks kirja panna ema nädala menüü koos lapse seedehäirete ja nahaleiu muutuse kirjeldusega. Esimese valikuna teeme nahatorketestid, mõnikord on abi nn lapitestidest (epikutaantestidest) ning ka verest IgE antikehade määramine on võimalik.
Heade soovidega, Kjulge