lööve 28.10.15 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Mind on vaevanud viimane pool aastat juba kummaline nahalööve, mis ei sügele, on nahaalune (kuplasi ei teki) aga on punased täpid mis vahel on väga tihedalt koos kõhul, kätel ja reitel (sisekülgedel) ja jalalabadel peal. Vahel on lihtsalt randmetel ja kätel, mujal pole midagi. Lööve tuleb ja läheb suvaliselt. Eriti jõhkralt lööb välja kui mul on pohmell (varem pole seda olnud) ja olen pannud tähele, et kui närveerin siis nagu tekiks ka. Mulle tundub nagu tegemist oleks nõgestõvega ja et see tekib närvidest, kuid samas vahel tundub, et ma pole närvis ega pinges ja kõik oleks juskui hästi, kuid hommikul ärgates on lööve peal. Samas kui olen juba söönud ja toimetanud kaob ära, ma ei saa enam aru mis toimub?. Olen märganud, et lööve kaob kui olen veidi alkoholi tarbinud, siis sellest ma olengi ise järeldanud, et see võtab mul ilmselt pingeid maha ja siis ilmselt ongi asi närvides. Sooviks teie arvamust asjast.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Ainult napi kirjelduse põhjal ja löövet nägemata on raske öelda, millega täpselt tegemist. Urtikaaria puhul võivad olla suuremad või väiksemad kublad ja reeglina lööve sügeleb. Tegemist võib olla allergiaga, kuid urtikaarial on ka palju teisi põhjuseid ja seepärast oleks vaja väga põhjalikku anamneesi ja selle alusel saaks otsustada uuringute vajaduse ning anda ravisoovitused. Soovitan registreeruda kas nahaarsti või allergoloogi vastuvõtule. Heade soovidega, Kjulge