Lööve 4-aastasel poisil 21.09.11 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Minu 4 aastasel pojal tekkis umbes 2 nädalat tagasi mingi imelik lööve kintsudele..pilt tuli veidi udune kahjuks. ta on neid punne kratsinud ka palju.. Andsin talle zyrtecit 1 nädal..aga siiamaani on lööve..ja nüüd on ülaseljal ka lööve.. Lisaks on tal pidev lööve(nahavärvi kõvad täpikesed) rindade vahe..jookseb selline triip nagu. Oleme käinud allergoloogi juures..ja tehti põhi testid(tolmu,muna, hallituse, jänese karvade) , kuna perearst kahtlustas astmat,aga kõik oli ok(sel ajal vist punne polnud näidata). Tolmuallergia jäi piirist veidi alla poole. Poiss põeb päris tihti igasugu hingamisteede haigusi. Sööme tavalist kodutoitu, magusat ei saa eriti palju. Ei saa aru millest need lööbed tulevad? Ei tea ka kuhu veel pöörduda:/

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Saadetud pilt sobib papuloosse urtikaaria omaga - punased sõlmekesed, osa neist katki kratsitud. Sagedasemad põhjused nende tekkimisel on toidulisandid (värv-, säilitus-, maitseained), aga ka tomatid ja tomatit sisaldavad toidud, tsitrused, maasikad, rohelised herned, viinamarjad, kakao jm. Löövet lisandub, kui põhjus püsib. Zyrtec andmine vähendab sügelust ja seda võiks ikkagi edasi anda. Lisaks sobivad Zn sisaldavad kreemid, mis rahustavad nahka. Infektsiooni lisandumise oht on täiesti olemas ja siis on kasulik näiteks Fucidin H. Kui lööve on nn kobaratena, tuleks mõelda ka putukahammustusele. Mõnikord on erinevad põhjused üheaegselt...
Püüdke jälgida menüüd ja pidada nõu ka perearstiga või siis minge uuesti allergoloogi või dermatoloogi vastuvõtule.
Parimate soovidega,
Kjulge